субота, 17 нов 2018
уторак, 31 март 2015 10:36

Дан школе – Мини концерт

20150312 112003

У четвртак, 12.3.2015. године са почетком у 11 часова, одржан је први мини концерт са жељом да прерасте у традицију.

Концерт су извели ученици од петог до осмог разреда који су чланови музичке секције. Секцију  води професор музичке културе Кристина Максимовић.

Пограм је започео народном песмом са Косова Уснила је дубок санак, а у истом духу ученик осмог разреда Никола Радовић је одсвирао на хармоници народну пему Ерско коло.

Програм је настављен староградским песмама које су биле популарне у нашој земљи са почетка двадесетог века. Изведене су композиције Не вреди плакатии Фијакер стари“. Певаче је на гитари пратио Михаило Дуканац, а на хармоници Никола Радовић.

Након староградских песама, изведене су и две популарне мелодије Мозак ми помераши Тако ми свега“.

Последњу композицију Маштарија која припада жанру дечје музике, извели су солисти Јован Топличевић и Марија Парезановић уз пратњу хора.

За сам крај остављен је плес чашама који су приказали ученици петог разреда.

Последње ажурирано уторак, 31 март 2015 10:43